Spotkanie projektowe nauczycieli w ramach programu Erasmus+

Spotkanie projektowe nauczycieli
w ramach programu Erasmus+

            W dniach 08-12 stycznia 2018 roku w szkole partnerskiej we Francji, w miejscowości Montastruc-la-Conseillère, odbyło się spotkanie projektowe nauczycieli biorących udział w projekcie Erasmus +.

Pani Agnieszka Kobus oraz Pani Marzena Stefaniak-Holz reprezentowały naszą szkołę podczas prac projektowych. Nauczyciele ze szkół we Włoszech, Francji, Rumunii i Polski dopracowywali szczegóły związane z pracami podjętymi podczas wizyt w Polsce i na Sycylii, które odbyły się w październiku 2017 roku. Omawiano także szczegóły następnego spotkania projektowego.

W ramach projektu, poświęconego tematyce wykluczenia, tolerancji oraz wczesnego opuszczania szkoły, powstają m.in. ulotka na temat tolerancji w wykluczenia, film oraz gry, które można wykorzystać podczas zajęć.

W kwietniu tego roku odbędzie się kolejne spotkanie projektowe w Polsce, na które przyjadą uczniowie z Francji, Włoch i Rumunii. Ci uczniowie, którzy gościli uczniów z wymiany w październiku wiedzą, że jest to niezapomnianie doświadczenie i świetna okazja do ćwiczenia języków obcych.

Mamy nadzieję, że zaangażujecie się w najbliższe spotkanie!! Liczymy na Was!