Konkurs "Tę książkę polecam na jesienne i zimowe wieczory"

Konkurs "Tę książkę polecam na jesienne i zimowe wieczory"

            Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przeprowadzono w październiku konkurs pt. "Tę książkę polecam na jesienne i zimowe wieczory". Przebiegał w dwóch kategoriach : plastycznej i literacko-informatycznej. Pierwsza z nich polegała na wykonaniu pracy dowolną techniką, która zachęciłaby do przeczytania ciekawej książki. W kategorii literackiej należało opracować komiks fragmentu interesującej powieści. Prace można było wykonać odręcznie lub w dowolnym programie graficznym, indywidualnie lub w maksymalnie trzyosobowych zespołach.

Na poziomie klas pierwszych, w kategorii plastycznej, I miejsce zdobyli uczniowie klasy 1b : Aleksander Adamonis i Antonina Dominik, II miejsce zajęły : Zofia Basiura -kl.1b, Emilia Lewitzka - kl.1a, na III miejscu uplasowały się dziewczynki z kl.1a : Lena Cybulska i Aleksandra Świderska. Wyróżnienia otrzymali uczniowie kla.1a : Nikolas Lembke, Alex Wojda, Zofia Niewadzi, Patrycja Żurawska, Patryk Piotrowski, Zuzanna Piotrowska.

Spośród uczniów klas : czwartej i piątej I miejsce, za przygotowanie ciekawego komiksu, zdobył Wojciech Kaźmierczak z kl.5a, II miejsce zajęła Olga Kwiatkowska z kl.4a, na III miejscu uplasowali się : Marcel Zieliński i Ksawery Karnia z kl.4a. Wyróżnienia otrzymały uczennice kl.4a : Anna Borkowska, Kornelia Markuszewska, Iga Zehner .

Na poziome klas gimnazjalnych w konkursie zwyciężyli : Klaudia Orłowska z kl.2f i Oskar Melkowski z kl.2e. Przygotowali oni prace w kategorii literacko-informatycznej.

Organizatorzy konkursu : Izabela Szymkowicz, Karolina Szymczyk