Wos

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

            10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Data ta upamiętnia dzień uchwalenia przez Organizację Narodów Zjednoczonych Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948r. Z tej okazji w naszej szkole zostanie przeprowadzony konkurs - "Wszystko o prawach człowieka". Konkurs poprzedzony będzie audycją przygotowaną przez Klub Europejski. Uczniów, którzy chcieliby uczestniczyć w konkursie prosimy o kontakt z panią Iwoną Karczewską - Pokorską lub panią Sylwią Zwarą.

Spotkanie z przedstawicielką Młodzieżowej Rady Miasta

Spotkanie z przedstawicielką Młodzieżowej Rady Miasta

             Dnia 12 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Magdaleną Mazurską - przedstawicielką Młodzieżowej Rady Miasta. Była to impreza kończąca akcję prowadzoną przez p. Iwonę Karczewską - Pokorską i p. Sylwię Zwarę we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, która miała na celu uświadomienie młodzieży, jak ważny jest udział w wyborach samorządowych. Założeniem tej ogólnopolskiej inicjatywy jest poprawa frekwencji wyborczej wśród przyszłych wyborców, którzy w niedługim czasie będą decydować o lokalnych władzach. W trakcie spotkania, uczniowie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonuje Młodzieżowa Rada Miasta, jakie są jej kompetencje i zasady wyboru jej członków. Zostaliśmy także zaproszeni do udziału w posiedzeniu Młodzieżowej Rady Miasta, a niektórzy z naszych uczniów już zadeklarowali chęć wystartowania w najbliższych wyborach, które odbędą się wiosną 2016r.

UCZENNICE GIMNAZJUM NR 7 W SEJMIE RP !!!

UCZENNICE GIMNAZJUM NR 7 W SEJMIE RP !!!
 
           Gimnazjum nr 7 im. gen. Tadeusza „Bora” Komorowskiego jako jedyna szkoła z Grudziądza będzie reprezentowana w tym roku na XVII Sesji Dzieci i Młodzieży w Sejmie RP. Weronika Gutkowska oraz Magdalena Mielcarska z klasy 3f znalazły się wśród wąskiego grona szczęśliwców z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy niebawem otrzymają mandaty poselskie. Ich praca dotycząca propagowania godnych uwagi działań wolontariackich, znalazła uznanie w oczach konkursowego Jury. Organizatorami całego przedsięwzięcia są: Kancelaria Sejmu RP, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Pracę uczennic koordynował pan Łukasz Piasecki-nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.