Edukacja Wczesnoszkolna

Świętujemy urodziny Grudziądza

Świętujemy urodziny Grudziądza

            Dnia 16.06.2018r. pracownicy naszej szkoły wzięli udział w I Grudziądzkiej Sztafecie Urodzinowej, która odbyła się na Stadionie Olimpii Grudziądz. Celem zorganizowanej imprezy przez klub sportowy Fit House było upamiętnienie 727 rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu oraz integracja w środowisku pracowników firm. Bieg sztafetowy składał się z czterech pojedynczych biegów na odcinku 800 m. Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Wójtowicz, Agnieszka Magdowska, Tadeusz Dulski oraz Anna Markowska. Naszej sztafetowej drużynie kibicował Dyrektor Szkoły p. Marek Szymkowicz, który był obecny podczas zawodów.

Dziękujemy Dyrekcji za wsparcie i wspólny udział w imprezie 

Dzień Dziecka 2018

Dzień Dziecka 2018

            Dzieci z klas pierwszych już 30 maja rozpoczęły świętowanie Dnia Dziecka. Piękna pogoda pozwoliła nam na spacer po lesie rudnickim z panem leśniczym, podczas którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy m.in. o zwierzętach, wodzie. Dzięki zaproszeniu właścicieli Lodziarni „Torino” mogliśmy nacieszyć nasze podniebienia pysznymi lodami. Po powrocie do szkoły czekały na nas słodkie upominki. Wszystkim dzieciom , tym dużym i tym małym składamy najserdeczniejsze życzenia Smile

A. Rodzińska, A. Markowska

W Szkole Muzycznej

W Szkole Muzycznej

            25 maja 2018 r. zostaliśmy zaproszeni do Państwowej Szkoły Muzycznej na koncert edukacyjny „Świat instrumentów muzycznych”. Podczas spotkania z nauczycielem tej szkoły, p. Iwoną Piotrowiak, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat różnych instrumentów. Mieliśmy okazję zobaczyć je z bliska i wysłuchać utworów granych przez uczniów tej szkoły. Niektórzy z nas mogli odkryć swoje muzyczne talenty próbując grać na flecie lub gitarze. To było ciekawe muzyczne doświadczenie.

A. Rodzińska, A. Markowska

Matematyczna łamigłowa

Konkurs matematyczny

            24 maja 2018 r. przedstawiciele klas pierwszych: Lena Cybulska i Oliwier Zabłotny, reprezentowali naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie matematycznym „Matematyczna łamigłowa”. Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa nr 18 w Grudziądzu. Gratulujemy odwagi, wiedzy i umiejętności matematycznych Smile

A. Rodzińska , A. Markowska

Dzień Matki 2018

Dzień Matki

            23 maja 2018 r. obchodziliśmy Dzień Matki. Podczas spotkania z mamami dzieci zaprezentowały swoje wszechstronne umiejętności. Były wiersze, piosenki wykonane wspólnie z chórem szkolnym, a także tańce przygotowane przez dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne w naszej szkole. Dzieci wręczyły wszystkim przybyłym mamusiom własnoręcznie zrobione upominki. Po oficjalnej akademii przy słodkim poczęstunku odbyły się wspólne zabawy. Wszystkim Mamom dziękujemy za przybycie i raz jeszcze składamy najlepsze życzenia.

A. Rodzińska, A. Markowska, A. Nowacka, S. Zaikina

Rajd pieszy „Przyjaciół lasu”

Rajd pieszy „Przyjaciół lasu”

            19.05.2018 r. braliśmy udział w XXXVII Rajdzie Pieszym „Przyjaciół lasu” organizowanym przez SKKT „Meteor” działającym przy Szkole Podstawowej nr 3 w Grudziądzu. Pokonaliśmy kolejne 10 km. Wędrówka rozpoczęła się w Owczarkach przy Szkole Podstawowej nr 4, skąd wyruszyliśmy nad Jezioro Tarpińskie i poprzez Tuszewo, osiedle Lotnisko, Park Miejski dotarliśmy do SP 3, gdzie na zakończenie rajdu czekały na nas pyszne naleśniki. Zarówno pierwszaki, jak i nasi uczniowie kl. 4 wzięli udział w konkursie wiedzy na temat wiosny w przyrodzie. To był kolejny aktywnie spędzony czas w promieniach wiosennego słońca, wśród rówieśników i pięknej przyrody.

A. Rodzińska, A, Magdowska

Walka ze smogiem -życia i środowiska wrogiem

Międzyszkolny konkurs plastyczny

            Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ,,Walka ze smogiem -życia i środowiska wrogiem'' organizowanym przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Celem konkursu było upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, obrony cywilnej, rozumianej, jako szeroko pojęta ochrona ludności oraz podnoszenie świadomości występowania zagrożeń naturalnych i spowodowanych działalnością człowieka w otaczającym nas środowisku. Spośród nadesłanych prac do etapu wojewódzkiego Komisja zakwalifikowała prace naszych pierwszoklasistów.

W etapie miejskim Oliwier Zabłotny z kl.1b zajął I miejsce oraz Antonina Dominik z kl.1b zajęła III miejsce.

Gratulujemy!!!

Wycieczka pierwszaków do Bydgoszczy

Wycieczka pierwszaków

            17.05.2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Bydgoszczy. Odwiedziliśmy Karmelową Krainę, w której robiliśmy własne wyroby cukiernicze: czekoladę oraz lizaki. Następnie udaliśmy się do Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy związanych z higieną człowieka w różnych epokach, urządzeniami i produktami pomagającymi w jej utrzymaniu. Potem czekały nas przeżycia przyrodnicze w Zoo Myślęcińskim. Rozpoczęliśmy od zajęć na temat „Ptaków w polskich lasach”, podczas których pani przewodnik pokazując nam poszczególne osobniki, opowiadała różne ciekawostki. Potem mieliśmy czas na odwiedzenie innych zwierząt zamieszkujących zoo. Pogoda i humory dopisały. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną Smile

A. Rodzińska, A. Markowska

Konkurs matematyczny dla klas pierwszych

Konkurs matematyczny dla klas pierwszych

            Dnia 14 maja w naszej szkole, dla uczniów klas pierwszych, odbyły się eliminacje do konkursu matematycznego ,,Matematyczna łamigłowa''. Zadaniem uczniów było samodzielne rozwiązywanie zadań o różnym stopniu trudności. Celem konkursu było wdrażanie dzieci do właściwego współzawodnictwa, rozwijanie logicznego myślenia oraz wyłonienie zwycięzców do dalszego etapu międzyszkolnego. Do szkolnego konkursu przystąpiło ośmioro uczniów. Dwoje uczniów: Lena Cybulska z kl.1a oraz Oliwier Zabłotny z kl.1b uzyskało najwyższą ilość punktów i będzie reprezentować naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie matematycznym w Szkole Podstawowej nr 18. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

Markowska Anna, Rodzińska Anita

Międzyszkolny konkurs profilaktyczno-plastyczny

Międzyszkolny konkurs profilaktyczno-plastyczny

            Uczennica Antonina Dominik z klasy 1b zdobyła wyróżnienie w profilaktycznym konkursie plastycznym pod hasłem ,,Bezpieczny w sieci" organizowanym przez Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu, a także prezentacja efektywnego korzystania z sieci jako alternatywy wobec zachowań ryzykownych.

Gratulujemy!!!

Gimnazjaliści u pierwszaków

Gimnazjaliści u pierwszaków

            15.05.2018 r. uczniów kl. 1 a odwiedzili gimnazjaliści naszej szkoły wraz ze swoim opiekunem p. Agnieszką Magdowską z projektem edukacyjnym pt. „Anatomia ssaków”. Nasze starsze koleżanki i kolega przygotowali dla nas interesującą prezentację na temat ssaków wraz z ciekawostkami na ich temat, puzzle, quiz, a także ciekawe informacje odnośnie budowy szkieletu człowieka.
Spisali się na medal

Smile Dziękujemy Smile

A. Rodzińska, A. Magdowska

Spotkanie z dietetykiem

Spotkanie z dietetykiem

            15.05.2018 r. w ramach programu ”Owoce i warzywa” odbyło się spotkanie kl. 1 a i 1 b z panią technolog żywienia. Na zajęciach utrwaliliśmy zasady zdrowego odżywiania, pojęcie piramidy żywienia, omówiliśmy korzyści ze spożywania warzyw i owoców. Były tez gry, dzięki którym uporządkowaliśmy naszą wiedzę.

A. Rodzińska, A. Markowska

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski

              8.05.2018 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego dla dzieci z klas pierwszych. Maluchy wykazały się umiejętnością recytacji, dostosowania gestów i mimiki do treści wierszy, a także stosownymi strojami. W konkursie wzięli udział : Zuzanna Piotrowska, Antonina Dominik, Oliwier Kostrzewski oraz Zofia Basiura. Zasady konkursu międzyszkolnego pozwalają na zgłoszenie jednego reprezentanta szkoły. W związku z tym p. Izabela Szymkowicz, nasze jury, wytypowała Zofię Basiurę. Gratulujemy i życzymy powodzenia w głównym konkursie pod hasłem „Tuwim, Brzechwa i inni”.

A. Rodzińska, A. Markowska

Spotkanie z higienistką stomatologiczną

Spotkanie z higienistką stomatologiczną

            30.04.2018 r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z panią higienistką stomatologiczną Dagmarą Pastewską, która pokazała nam jak dbać o nasze zęby, jak je czyścić, powiedziała co im szkodzi, a co służy. Mieliśmy okazję z bliska zobaczyć niektóre podstawowe narzędzia stomatologiczne. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały w prezencie pastę do zębów. To było bardzo miłe i pouczające spotkanie. Dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę Smile

A. Rodzińska, A. Markowska

IV Rajd Pieszy ,,Światowy Dzień Kosmosu

IV Rajd Pieszy ,,Światowy Dzień Kosmosu

            28.04.2018r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w rajdzie pieszym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16. W tym dniu świętowaliśmy Światowy Dzień Kosmosu. Nasza trasa rozpoczęła się przy Szkole Podstawowej nr 21. Byliśmy w Tuszewie, Sadowie i w Małym Tarpnie. Podczas rajdu pierwszoklasiści rozwiązywali test z zagadnień o kosmosie. Uczniowie wraz z opiekunami miło i aktywnie spędzili czas, pokonując trasę 10 km.

Opiekunowie:Markowska Anna, Senica Kamilla

I Międzyszkolny Konkurs „Dbam o zdrowie”

I Międzyszkolny Konkurs „Dbam o zdrowie”

            Kwiecień miesiącem zdrowia. Z tej okazji 25.04.2018 r. odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs „Dbam o zdrowie” przeznaczony dla uczniów klas pierwszych grudziądzkich szkół podstawowych. Gościliśmy pierwszaków wraz z opiekunami z dziewięciu szkół: NSP 1, SP 1, SP3, SP 7, SP 11, SP 12, SP 15, SP 16, SP 20. Dzieci pracowały w dwuosobowych zespołach. Ich zadaniem było rozwiązanie quizu na temat zdrowia oraz wykonanie pracy plastycznej „Zdrowie na talerzu”. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami, wykazały się dużą wiedzą i umiejętnością współpracy.
W związku z tym, mimo przyznanych trzech miejsc wszyscy są zwycięzcami 

W czasie oczekiwania na wyniki konkursu dzieci obejrzały przedstawienie na temat zdrowego odżywiania pt. „Witaminki dla księżniczki Marcelinki” przygotowane przez uczniów klas 1 i 4.

Oto zwycięzcy naszego konkursu:

I miejsce zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7: Zofia Lewandowska, Amadeusz Reder
II miejsce zespół ze Szkoły Podstawowej nr 11: Amelia Zakrzewska, Konrad Czyrynda
III miejsce zespół ze Szkoły Podstawowej nr 16: Karolina Szymiczek, Mateusz Piotrowski

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za odwiedzenie progów naszej szkoły. Do zobaczenia 

A. Rodzińska , A. Markowska

Zwierzaki cudaki w kapsule czasu

Międzyszkolny konkurs plastyczny

            Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ,,Zwierzaki cudaki w kapsule czasu’’ organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu. Konkurs przeznaczony był dla uczniów kl. I-VI. Uczniowie samodzielnie wykonali pomysłowe prace różnymi technikami inspirowane obserwacją świata zwierząt. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 24.04. w sali widowiskowej OPP. Uczeń z kl.1b Mike Verhoek za swoją oryginalną pracę otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy!!! 

 

Wiosenny rajd pieszy

Wiosenny rajd pieszy

            14.04.2018 r. pierwszaki pokonały kolejne 10 km uczestnicząc w XVIII Rajdzie Pieszym „Wiosna w przyrodzie” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5. Nasz trasa: Tarpno( Tesco) – Nowa Wieś – Świerkocin – Mokre – „Ścieżka Przyrodniczo - Leśna Białochowo”. Była piękna pogoda, uśmiech na twarzy, ognisko z kiełbaskami i satysfakcja z pokonania kolejnych kilometrów tym razem pod czułą opieką p. Kamilli Senicy w miłym towarzystwie rówieśników.

A. Rodzińska

Międzyszkolny turniej zabawowy klas pierwszych

Międzyszkolny turniej zabawowy klas pierwszych

            10.04.2018 r. uczniowie klas pierwszych brali udział w zawodach sportowych „Jestem sprawny”, organizowanych przez Urząd Miejski w Grudziądzu. Współzawodnictwo odbywało się w pięciu konkurencjach z sześcioma grudziądzkimi szkołami.
Zdobyliśmy IV miejsce.

Gratulacje 

Międzyszkolny konkurs dla klas I-III

Międzyszkolny konkurs dla klas I-III

            Uczniowie z klasy 1b wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. ,,Moja podróż z Mikołajem Kopernikiem'’ organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Grudziądzu. We wtorek 27.03. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Nasz uczeń Aleksander Adamonis zajął II miejsce. Pozostali uczniowie za wykonanie swoich twórczych prac otrzymali dyplomy i upominki. Wszystkie prace były pomysłowe i staranne.

Gratulacje pierwszaczki!!! 

W świątecznym nastroju

W świątecznym nastroju

            W piątek 23.03. pierwszoklasistów odwiedził Wielkanocny Zając.

W tym dniu rozmawialiśmy o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Pierwszaczki bardzo aktywnie pracowały podczas wykonywania świątecznych ozdób.