Edukacja Wczesnoszkolna

Rajd pieszy „Przyjaciół lasu”

Rajd pieszy „Przyjaciół lasu”

            19.05.2018 r. braliśmy udział w XXXVII Rajdzie Pieszym „Przyjaciół lasu” organizowanym przez SKKT „Meteor” działającym przy Szkole Podstawowej nr 3 w Grudziądzu. Pokonaliśmy kolejne 10 km. Wędrówka rozpoczęła się w Owczarkach przy Szkole Podstawowej nr 4, skąd wyruszyliśmy nad Jezioro Tarpińskie i poprzez Tuszewo, osiedle Lotnisko, Park Miejski dotarliśmy do SP 3, gdzie na zakończenie rajdu czekały na nas pyszne naleśniki. Zarówno pierwszaki, jak i nasi uczniowie kl. 4 wzięli udział w konkursie wiedzy na temat wiosny w przyrodzie. To był kolejny aktywnie spędzony czas w promieniach wiosennego słońca, wśród rówieśników i pięknej przyrody.

A. Rodzińska, A, Magdowska

Walka ze smogiem -życia i środowiska wrogiem

Międzyszkolny konkurs plastyczny

            Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ,,Walka ze smogiem -życia i środowiska wrogiem'' organizowanym przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Celem konkursu było upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, obrony cywilnej, rozumianej, jako szeroko pojęta ochrona ludności oraz podnoszenie świadomości występowania zagrożeń naturalnych i spowodowanych działalnością człowieka w otaczającym nas środowisku. Spośród nadesłanych prac do etapu wojewódzkiego Komisja zakwalifikowała prace naszych pierwszoklasistów.

W etapie miejskim Oliwier Zabłotny z kl.1b zajął I miejsce oraz Antonina Dominik z kl.1b zajęła III miejsce.

Gratulujemy!!!

Wycieczka pierwszaków do Bydgoszczy

Wycieczka pierwszaków

            17.05.2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Bydgoszczy. Odwiedziliśmy Karmelową Krainę, w której robiliśmy własne wyroby cukiernicze: czekoladę oraz lizaki. Następnie udaliśmy się do Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy związanych z higieną człowieka w różnych epokach, urządzeniami i produktami pomagającymi w jej utrzymaniu. Potem czekały nas przeżycia przyrodnicze w Zoo Myślęcińskim. Rozpoczęliśmy od zajęć na temat „Ptaków w polskich lasach”, podczas których pani przewodnik pokazując nam poszczególne osobniki, opowiadała różne ciekawostki. Potem mieliśmy czas na odwiedzenie innych zwierząt zamieszkujących zoo. Pogoda i humory dopisały. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną Smile

A. Rodzińska, A. Markowska

Konkurs matematyczny dla klas pierwszych

Konkurs matematyczny dla klas pierwszych

            Dnia 14 maja w naszej szkole, dla uczniów klas pierwszych, odbyły się eliminacje do konkursu matematycznego ,,Matematyczna łamigłowa''. Zadaniem uczniów było samodzielne rozwiązywanie zadań o różnym stopniu trudności. Celem konkursu było wdrażanie dzieci do właściwego współzawodnictwa, rozwijanie logicznego myślenia oraz wyłonienie zwycięzców do dalszego etapu międzyszkolnego. Do szkolnego konkursu przystąpiło ośmioro uczniów. Dwoje uczniów: Lena Cybulska z kl.1a oraz Oliwier Zabłotny z kl.1b uzyskało najwyższą ilość punktów i będzie reprezentować naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie matematycznym w Szkole Podstawowej nr 18. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

Markowska Anna, Rodzińska Anita

Międzyszkolny konkurs profilaktyczno-plastyczny

Międzyszkolny konkurs profilaktyczno-plastyczny

            Uczennica Antonina Dominik z klasy 1b zdobyła wyróżnienie w profilaktycznym konkursie plastycznym pod hasłem ,,Bezpieczny w sieci" organizowanym przez Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu, a także prezentacja efektywnego korzystania z sieci jako alternatywy wobec zachowań ryzykownych.

Gratulujemy!!!

Gimnazjaliści u pierwszaków

Gimnazjaliści u pierwszaków

            15.05.2018 r. uczniów kl. 1 a odwiedzili gimnazjaliści naszej szkoły wraz ze swoim opiekunem p. Agnieszką Magdowską z projektem edukacyjnym pt. „Anatomia ssaków”. Nasze starsze koleżanki i kolega przygotowali dla nas interesującą prezentację na temat ssaków wraz z ciekawostkami na ich temat, puzzle, quiz, a także ciekawe informacje odnośnie budowy szkieletu człowieka.
Spisali się na medal

Smile Dziękujemy Smile

A. Rodzińska, A. Magdowska

Spotkanie z dietetykiem

Spotkanie z dietetykiem

            15.05.2018 r. w ramach programu ”Owoce i warzywa” odbyło się spotkanie kl. 1 a i 1 b z panią technolog żywienia. Na zajęciach utrwaliliśmy zasady zdrowego odżywiania, pojęcie piramidy żywienia, omówiliśmy korzyści ze spożywania warzyw i owoców. Były tez gry, dzięki którym uporządkowaliśmy naszą wiedzę.

A. Rodzińska, A. Markowska

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski

              8.05.2018 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego dla dzieci z klas pierwszych. Maluchy wykazały się umiejętnością recytacji, dostosowania gestów i mimiki do treści wierszy, a także stosownymi strojami. W konkursie wzięli udział : Zuzanna Piotrowska, Antonina Dominik, Oliwier Kostrzewski oraz Zofia Basiura. Zasady konkursu międzyszkolnego pozwalają na zgłoszenie jednego reprezentanta szkoły. W związku z tym p. Izabela Szymkowicz, nasze jury, wytypowała Zofię Basiurę. Gratulujemy i życzymy powodzenia w głównym konkursie pod hasłem „Tuwim, Brzechwa i inni”.

A. Rodzińska, A. Markowska

Spotkanie z higienistką stomatologiczną

Spotkanie z higienistką stomatologiczną

            30.04.2018 r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z panią higienistką stomatologiczną Dagmarą Pastewską, która pokazała nam jak dbać o nasze zęby, jak je czyścić, powiedziała co im szkodzi, a co służy. Mieliśmy okazję z bliska zobaczyć niektóre podstawowe narzędzia stomatologiczne. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały w prezencie pastę do zębów. To było bardzo miłe i pouczające spotkanie. Dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę Smile

A. Rodzińska, A. Markowska

IV Rajd Pieszy ,,Światowy Dzień Kosmosu

IV Rajd Pieszy ,,Światowy Dzień Kosmosu

            28.04.2018r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w rajdzie pieszym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16. W tym dniu świętowaliśmy Światowy Dzień Kosmosu. Nasza trasa rozpoczęła się przy Szkole Podstawowej nr 21. Byliśmy w Tuszewie, Sadowie i w Małym Tarpnie. Podczas rajdu pierwszoklasiści rozwiązywali test z zagadnień o kosmosie. Uczniowie wraz z opiekunami miło i aktywnie spędzili czas, pokonując trasę 10 km.

Opiekunowie:Markowska Anna, Senica Kamilla

I Międzyszkolny Konkurs „Dbam o zdrowie”

I Międzyszkolny Konkurs „Dbam o zdrowie”

            Kwiecień miesiącem zdrowia. Z tej okazji 25.04.2018 r. odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs „Dbam o zdrowie” przeznaczony dla uczniów klas pierwszych grudziądzkich szkół podstawowych. Gościliśmy pierwszaków wraz z opiekunami z dziewięciu szkół: NSP 1, SP 1, SP3, SP 7, SP 11, SP 12, SP 15, SP 16, SP 20. Dzieci pracowały w dwuosobowych zespołach. Ich zadaniem było rozwiązanie quizu na temat zdrowia oraz wykonanie pracy plastycznej „Zdrowie na talerzu”. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami, wykazały się dużą wiedzą i umiejętnością współpracy.
W związku z tym, mimo przyznanych trzech miejsc wszyscy są zwycięzcami 

W czasie oczekiwania na wyniki konkursu dzieci obejrzały przedstawienie na temat zdrowego odżywiania pt. „Witaminki dla księżniczki Marcelinki” przygotowane przez uczniów klas 1 i 4.

Oto zwycięzcy naszego konkursu:

I miejsce zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7: Zofia Lewandowska, Amadeusz Reder
II miejsce zespół ze Szkoły Podstawowej nr 11: Amelia Zakrzewska, Konrad Czyrynda
III miejsce zespół ze Szkoły Podstawowej nr 16: Karolina Szymiczek, Mateusz Piotrowski

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za odwiedzenie progów naszej szkoły. Do zobaczenia 

A. Rodzińska , A. Markowska

Zwierzaki cudaki w kapsule czasu

Międzyszkolny konkurs plastyczny

            Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ,,Zwierzaki cudaki w kapsule czasu’’ organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu. Konkurs przeznaczony był dla uczniów kl. I-VI. Uczniowie samodzielnie wykonali pomysłowe prace różnymi technikami inspirowane obserwacją świata zwierząt. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 24.04. w sali widowiskowej OPP. Uczeń z kl.1b Mike Verhoek za swoją oryginalną pracę otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy!!! 

 

Wiosenny rajd pieszy

Wiosenny rajd pieszy

            14.04.2018 r. pierwszaki pokonały kolejne 10 km uczestnicząc w XVIII Rajdzie Pieszym „Wiosna w przyrodzie” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5. Nasz trasa: Tarpno( Tesco) – Nowa Wieś – Świerkocin – Mokre – „Ścieżka Przyrodniczo - Leśna Białochowo”. Była piękna pogoda, uśmiech na twarzy, ognisko z kiełbaskami i satysfakcja z pokonania kolejnych kilometrów tym razem pod czułą opieką p. Kamilli Senicy w miłym towarzystwie rówieśników.

A. Rodzińska

Międzyszkolny turniej zabawowy klas pierwszych

Międzyszkolny turniej zabawowy klas pierwszych

            10.04.2018 r. uczniowie klas pierwszych brali udział w zawodach sportowych „Jestem sprawny”, organizowanych przez Urząd Miejski w Grudziądzu. Współzawodnictwo odbywało się w pięciu konkurencjach z sześcioma grudziądzkimi szkołami.
Zdobyliśmy IV miejsce.

Gratulacje 

Międzyszkolny konkurs dla klas I-III

Międzyszkolny konkurs dla klas I-III

            Uczniowie z klasy 1b wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. ,,Moja podróż z Mikołajem Kopernikiem'’ organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Grudziądzu. We wtorek 27.03. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Nasz uczeń Aleksander Adamonis zajął II miejsce. Pozostali uczniowie za wykonanie swoich twórczych prac otrzymali dyplomy i upominki. Wszystkie prace były pomysłowe i staranne.

Gratulacje pierwszaczki!!! 

W świątecznym nastroju

W świątecznym nastroju

            W piątek 23.03. pierwszoklasistów odwiedził Wielkanocny Zając.

W tym dniu rozmawialiśmy o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Pierwszaczki bardzo aktywnie pracowały podczas wykonywania świątecznych ozdób.

Rajd Gwiaździsty – XVII Pieszy „Szlakiem Mikołaja Kopernika” i XIX Pieszy „Powitanie Wiosny”

Rajd Gwiaździsty – XVII Pieszy „Szlakiem Mikołaja Kopernika” i XIX Pieszy „Powitanie Wiosny”

            24.03.2018 to kolejna rajdowa sobota, tym razem z SKKT Piechur przy Szkole Podstawowej nr 15 w Grudziądzu. Przeszliśmy ponad 11 km w dobrych humorach, przy prawie wiosennej pogodzie ;) Pierwszoklasistki, Zuzanna Piotrowska i Oliwia Koper zdobyły II miejsce w kategorii szkół podstawowych kl. I- III w konkursie organizowanym na trasie rajdu, a w kategorii gimnazjalistów III miejsce wywalczyły Wiktoria Gościnna i Julia Chróścicka z kl. 2e. Gratulujemy! 

Anita Rodzińska, Agnieszka Magdowska

Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny

            Pierwsze dni tygodnia upłynęły nam w oczekiwaniu na ten dzień, pierwszy dzień wiosny. Specjalnie na ten dzień pierwszaki z obu klas przygotowały ekologiczne marzanny. Wyruszyliśmy z nimi na spotkanie z innymi szkołami, przedszkolami oraz przedstawicielami Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Uczestniczyliśmy w wiosennym pochodzie nad Wisłę, aby na miejscu spalić nasze słomiane kukły i przepędzić zimę. Od teraz już tylko wiosna Smile

Anita Rodzińska, Anna Markowska

Międzyszkolny konkurs plastyczny

Międzyszkolny konkurs plastyczny

             Dziewięcioro uczniów z kl. 1b wzięło udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. ,,Wypalając trawy spalisz las’’ organizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Uczniowie wykonali pomysłowe prace różnymi technikami. W sobotę 17.03. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Aleksander Adamonis oraz Filip Rosłan zdobyli wyróżnienie. Pozostali uczniowie także otrzymali upominki. Dziękuję wszystkim uczniom za wykonanie oryginalnych prac, a zwycięzcom gratuluję.

W krainie wróżek i czarodziejów

W krainie wróżek i czarodziejów

            Nasza pierwszoklasistka uczestniczyła w międzyszkolnym konkursie ,,Opowiadania bajek i baśni" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Grudziądzu. Uczennica Zofia Basiura w pięknym kostiumie zaprezentowała bajkę pt. ,,Wróżka Zębuszka’’. Gratulujemy udanego występu i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

Opiekun: Markowska Anna

 

Międzyszkolny konkurs plastyczny

Międzyszkolny konkurs plastyczny

            15.03.2018 r. w Zespole Placówek Młodzieżowych „Bursa” przy ul. Hallera w ramach Grudziądzkich Dni Kopernikowskich odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastyczno-literackiego pt. „Mgławice” dla uczniów klas I-VII szkół podstawowych organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 16 w Grudziądzu. W konkursie plastycznym pt. „Kosmiczna podróż w świat mgławic i galaktyk” wyróżnienie zdobyła uczennica klasy 1 a naszej szkoły Zuzanna Piotrowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile

Anita Rodzińska