Pamiętamy o miejscach Pamięci Narodowej

Pamiętamy o miejscach Pamięci Narodowej

i grobach naszych bohaterów

            Zbliżają się Zaduszki, - czas, gdy pamięć o zmarłych towarzyszy każdemu niezależnie od wieku, miejsca, światopoglądu, czy religii.

Był to dobry moment, by wybrać się z uczniami kl. IVA i zapalić znicze przed Pomnikiem 10 Pomordowanych, Tablicą Pamiątkową naszej szkoły, w Muzeum Martyrologii w celi śmierci oraz przed Pomnikiem Br. Malinowskiego.

Dzięki takiemu wyjściu uczniowie mieli szansę uczestniczyć i przeżyć lekcję pokory i szacunku wobec życia i historii , gdyż prócz zapalenia zniczy poznali historię naszego miasta z czasów II wojny św.

Z kolei członkowie Klubu Historycznego im. AK odwiedzili groby i również zapalili światełka pamięci przy grobach osób związanych z naszym klubem, członków ŚZŻAK, dając tym samym świadectwo patriotyzmu i właściwej postawy.